Meny
Tilbake
12.04.2013 09:23 - oppdatert 12.04.2013 09:23 Hva skjer når?

Oversikten under gjelder 2017. Ny oversikt for 2018 kommer senere.

Torsdag 9.mars  
Lillehammer Håkons Hall
15.00-21.00 Sport 1 marked
Fredag 10.mars  
Lillehammer  Håkons Hall
10.00-22.00 Sport 1 marked
10.00-22.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling Ingalåmi, HalvBirken, UngdomsBirken og BarneBirken
Lørdag 11.mars  
Lillehammer Håkons Hall
07.00-18.00 Sekretariat, startnummerutdeling Ingalåmi og påmelding HalvBirken, UngdomsBirken og BarneBirken
08.00-18.00 Sport 1 marked
15.00 Premieutdeling for de tre beste i hver klasse i 15 og 30 km Ingalåmi
   
  Birkebeineren Skistadion
09.00  Start Ingalåmi 30 km
10.30 Første deltager i Ingalåmi 30 km forventet i mål. Blomsterseremoni for de tre beste rett etter målgang
11.00 Start Ingalåmi 15 km
11.40

Første deltager Ingalåmi 15 km forventet i mål. Blomsterseremoni for de tre beste rett etter målgang

Fra kl. 12.00

After Ski i Ingas versthus med mat, drikke og trubadur - her blir det god stemning!

ca. 13.00

Start Ingalåmi 5 km -premie til beste kostyme
ca. 14.00 IngaQuiz i Ingas vertshus
  Lillehammer sentrum
10.00-16.00 Butikkene i sentrum er åpne
09.00-18.00 Strandtorget kjøpesenter er åpent
14.00-18.00 After Ski på Nikkers
19.00 Konsert med Ingrid Olava på Maihaugen
  Besøk Birkebeinerutstillingen på museet Maihaugen
Søndag 12.mars  
Rena Skramstadsetra
10.30 Påmelding og startnummerutdeling BarneBirken ski
12.00-12.45 Start BarneBirken ski Rena
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
07.00-11.00 Startnummerutdeling UngdomsBirken og HalvBirken ski
09.00-10.30 Start UngdomsBirken ski
11.00-11.35 Start HalvBirken ski
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
Ca kl. 09.30 Første deltager UngdomsBirken forventet i mål
  Premieseremoni for de tre beste i hver klasse UngdomsBirken rett etter målgang når resultatene er klare
  Utdeling av BirkenUng-stipendet skjer under premieutdeling for ungdom.
Ca kl. 11.40 Første deltager HalvBirken ski forventet i mål
  Premieseremoni for de tre beste i hver klasse HalvBirken rett etter målgang når resultatene er klare
12.00-14.00 Påmelding og startnummerutdeling BarneBirken ski
14.00-14.50 Start BarneBirken ski Lillehammer
Lillehammer Håkons Hall
10.00-15.00 Sekretariat
10.00-15.00 Diplom- og premieutdeling UngdomsBirken og HalvBirken ski
10.00-15.00 Sport 1 marked
Torsdag16.mars

Rena Birkenhallen
15.00-22.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling FredagsBirken ski og Birkebeinerrennet.
15.00-22.00

Matservering

15.00-22.00

Sport 1 marked

Lillehammer Håkons Hall
15.00-21.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling FredagsBirken, StafettBirken og Birkebeinerrennet 
15.00-21.00 Sport 1 marked
Fredag17.mars  
Rena Birkenhallen
07.00-22.00 Sekretariat og startnummerutdeling FredagsBirken og Birkebeinerrennet
07.00-22.00 Matservering
07.00-22.00 Sport 1 marked
16.00 Pressekonferanse Visma Ski Classics
17.00-18.30 Pasta Party for Worldloppets Master
17.30 Lagledermøte
18.30 Birkentips kvelden før kvelden med profiler fra Ski Classics team, rennledelsen, meterolog John Smits 
  Rena sentrum - butikkene er åpne
Rena Tingstadjordet
08.30 Start FredagsBirken klassisk
10.00 Start FredagsBirken friteknikk
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
ca kl. 11.00 Første deltager i FredagsBirken passerer matstasjon
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
11.00 Start StafettBirken ski
Ca kl. 11.40 Første deltager FredagsBirken klassisk forventet i mål
Ca kl. 12.30 Første deltager FredagsBirken friteknikk forventet i mål
Ca kl. 13.30 Første lag StafettBirken ski forventet i mål
 12.00-16.00 After Ski med trubadur i Ingas verthus
  Håkons Hall
09.00-22.00 Sekretariat og startnummerutdeling StafettBirken og Birkebeinerrennet
09.00-22.00 Sport 1 marked
12.00-22.00 Diplom- og premieutdeling FredagsBirken og StafettBirken ski
14.00 Premieseremoni FredagsBirken ski klassisk
15.00 Premieseremoni FredagsBirken ski friteknikk
16.00 Premieseremoni StafettBirken ski
Lørdag 18.mars  
Rena Birkenhallen
06.00-11.00 Sekretariat og startnummerutdeling Birkebeinerrennet
06.00-11.00 Sport 1 marked
  Tingstadjordet
07.30-9.45 Start Birkebeinerrennet
07.30-11.00 Direktesendt sending fra Birkebeinerrennet på NRK 1. Sendingen kringkastes i ca 75 land.
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
Ca kl. 09.50 Første deltager Birkebeinerrennet passerer matstasjon. Musikk, liv og røre rundt matstasjon.
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
Ca kl. 10.20 Første deltaker Birkebeinerrennet forventet i mål
Ca kl. 11.00 Blomsterseremoni for de tre beste kvinner og menn
  Håkons Hall
10.00-19.00 Sekretariat, diplom- og premieseremoni
10.00-19.00 Sport 1 marked
10.00-19.00 Hittegods i foajeen 
Fra kl. 13.00 Premieseremoni for de 3 beste i hver klasse 
12.00-18.00 Naprapati til gode priser
  Lillehammer sentrum
09.00-16.00 Butikkene i sentrum er åpne
  Besøk Birkebeinerutstillingen på museet Maihaugen
Søndag 19.mars  
10.00-14.00 Hittegods i Håkons Hall
load articles
Generalsponsor:
Webkamera
Webkamera