Flyttet fra Stavanger til Lillehammer for å bo i Birken-land

Flyttet fra Stavanger til Lillehammer for å bo i Birken-land
Tekst og foto: Ingeborg Scheve
– Jeg liker meg så godt i Birken. Det er hele opplevelsen, alle folkene som står på, stemningen i løypa, alt sammen, sier Kari-Anne Veen til Birken etter sin femte strake klasseseier i HalvBirken.
Etter debuten og fjerdeplassen på Birkebeinerløpet i 2014 var revisoren fra Stavanger rett og slett hekta på Birken.
Men Veen nøyet seg ikke med å delta i ett eller flere Birken-arrangementer hvert år: Hun ville flytte fra Stavanger til Lillehammer for å bo i Birken-land, overtalte familien og gikk i gang med prosjektet.
– Vi la ut annonse på Finn.no, og begynte å følge med på jobber og eiendommer. Så under pandemien sa jeg at «vi bare gjør det nå, før Kamilla skal begynne på skolen». Og så gjorde vi det, forteller Veen.
52-åringen har ikke angret.
– Nå har vi bygget hus her også. Vi synes Lillehammer er helt perfekt, sier Anne Kari Veen, til ivrige nikk fra mann og barn.